Narzędzia sukcesu

PARK MASZYNOWY

Nasze maszyny pomagają najlepszym ludziom budować najlepsze produkty.

Park maszynowy Konsmetu to między innymi:

trulaser_3030_fiber_

Laser Trumpf TruLaser Fiber 3030

Najnowsza generacja maszyn do cięcia blachy. Historia niemieckiej firmy Trumpf sięga 1923 roku, i dużej mierze to właśnie ona uczyniła z lasera narzędzie tak przystępne i wydajne. Obmyślany na nowo, ergonomiczny i mocny (cięcie blach do 25 mm grubości) nowy TruLaser Fiber to potężne wsparcie przy realizacji nawet najtrudniejszych zleceń — technologia XXI wieku, którą w każdej chwili możemy wykorzystać do realizacji Państwa zamówienia.

H-BRAKE 110-170T HYBRID

244 lat doświadczenia — taką przewagą może pochwalić się producent maszyn i narzędzi dla przemysłu, specjalista od obróbki metalu EHT. Początki firmy datują się na rok 1771! Wtedy wytwórca narzędzi rolniczych czy ciesielskich, dwa wieki później — lider w swojej branży, zmieniający się razem z nią, i potrafiący ciągle wytyczać nowe kierunki. Nowy VarioPress jest doskonałym tego dowodem.

h-brake-hybrid-110t-l-1-590×420-5
hurco_vmx30ui

Hurco VMX 30 Ui

Duży zakres wychylania osi A +30°/-110° ułatwia obróbkę złożonych elementów w 5 osiach. Wysoka sztywność i stabilność prowadnic liniowych we wszystkich trzech osiach. Sztywny, żeliwny korpus zoptymalizowany z wykorzystaniem stycznej i dynamicznej analizy elementów skończonych (MES). Napędy Yaskawa najnowszej generacji. Funkcje programowania obróbki 5-osiowej: linearyzacja toru narzędzia, kompensacja centralnego punktu narzędzia, transformacje układu przedmiotu, cykle otworów definiowane wektorem narzędzia, wektorowa definicja ścieżki narzędzia, przemieszczanie osi obrotowych zoptymalizowane pod kątem drogi.

Hurco CNC TMM 8i

Korpus obrabiarki wykonany z żeliwa, zoptymalizowany dzięki analizie elementów skończonych (MES). Skośne łoże o rzeczywistym nachyleniu 45°. Bezszczotkowe serwonapędy prądu przemiennego najnowszej generacji. Wstępnie naprężone śruby pociągowe. Prowadnice liniowe na wszystkich osiach. Bezobsługowe wrzeciono o budowie typu „cartridge”. Koń montowany na prowadnicach ślizgowych ze sterowaną hydraulicznie pinolą.

hurco_tm8i
wagner-sprint-airfluid

Wagner Sprint AirFluid pem x-1

Oryginalny design nie jest przypadkowy — wszystko zostało tu pomyślane na nowo. Bez powielania przypadkowych nawyków, ale z zachowaniem sprawdzonych przez dziesięciolecia (i miliony roboczogodzin) rozwiązań. Nowy Sprint to ergonomia i wydajność: inteligentna konstrukcja łącząca solidność z lekkością, precyzyjny transport farby, mały pobór powietrza i powtarzalność wyników. Po tym poznaje się profesjonalistów.

Tepark oczyszczarka strumieniowa

Urządzenie umożliwia oczyszczanie i nadawanie struktury obrabianym powierzchniom metodą strumieniowo-ścierną za pomocą elektrokorundu, drobnego śrutu, mikrokulek szklanych itp.Zasadniczym elementem oczyszczarki pneumatycznej wchodzącej w skład zestawu jest zbiornik ciśnieniowy wyposażony w zawór grzybkowy samoczynnie zamykający zbiornik po podaniu sprężonego powietrza. Wyposażony on jest w armaturę umożliwiającą precyzyjne ustalenie proporcji sprężonego powietrza do ścierniwa w strumieniu roboczym. Włączanie i wyłączanie oczyszczarki odbywa się za pomocą wyłącznika nożnego.

tepark
esab-origo-tig-4300i

Osprzęt spawalniczy ESAB Origo TIG 4300i

Kolejny długowieczny lider — szwedzki ESAB (Elektriska SvetsningsAktieBolaget) powstał już w 1904 roku. Od początku działał w branży spawalniczej. Nowy model Origo, jeden z kilku tej firmy, jakie wykorzystujemy, posiada komplet zalet ważnych dla każdego profesjonalisty: wysoką jakość spawu (metoda TIG lub MMA), stabilny łuk, precyzja i ograniczenie hałasu (system QwaveTM), by wymienić tylko niektóre.

Osprzęt spawalniczy ESAB Origo MIG 5004

Ten model wyróżnia się niską masą i niskim poborem energii. Nie zajmując wiele miejsca na stanowisku spawalniczym, pozwala na szybsze i pewniejsze działania.

esab_origo_mig-5004