Narzędzia sukcesu

PARK MASZYNOWY

Nasze maszyny pomagają najlepszym ludziom budować najlepsze produkty.

Park maszynowy Konsmetu to między innymi:

produkt-laser3030

Laser Trumpf TruLaser 3030

Najnowsza generacja maszyn do cięcia blachy. Historia niemieckiej firmy Trumpf sięga 1923 roku, i dużej mierze to właśnie ona uczynił z lasera narzędzie tak przystępne i wydajne. Obmyślany na nowo, ergonomiczny i mocny (cięcie blach do 25 mm grubości) nowy TruLaser to potężne wsparcie przy realizacji nawet najtrudniejszych zleceń — technologia XXI wieku, którą w każdej chwili możemy wykorzystać do realizacji Państwa zamówienia.

produkt-laser3030

Prasa krawędziowa EHT VarioPress 125-30

244 lat doświadczenia — taką przewagą może pochwalić się producent maszyn i narzędzi dla przemysłu, specjalista od obróbki metalu EHT. Początki firmy datują się na rok 1771! Wtedy wytwórca narzędzi rolniczych czy ciesielskich, dwa wieki później — lider w swojej branży, zmieniający się razem z nią, i potrafiący ciągle wytyczać nowe kierunki. Nowy VarioPress jest doskonałym tego dowodem.

prasa-krawedziowa-eht-variopress-125-30
esab_origo_tig-4300i

Osprzęt spawalniczy ESAB Origo TIG 4300i

Kolejny długowieczny lider — szwedzki ESAB (Elektriska SvetsningsAktieBolaget) powstał już w 1904 roku. Od początku działał w branży spawalniczej. Nowy model Origo, jeden z kilku tej firmy, jakie wykorzystujemy, posiada komplet zalet ważnych dla każdego profesjonalisty: wysoką jakość spawu (metoda TIG lub MMA), stabilny łuk, precyzja i ograniczenie hałasu (system QwaveTM), by wymienić tylko niektóre.

esab_origo_tig-4300i

Osprzęt spawalniczy ESAB Origo MIG 5004

Ten model wyróżnia się niską masą i niskim poborem energii. Nie zajmując wiele miejsca na stanowisku spawalniczym, pozwala na szybsze i pewniejsze działania. Jest też przygotowany do działania w terenie oraz przy rozmaitym zasilaniu. Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom Origo MIG 5004 jest w stanie wykonać swoją pracę w niemal każdych warunkach.

esab_origo_mig-5004
behrens-cb-ii

Wykrawarka hydrauliczna Behrens CB II

Numeryczna dokładność, niemiecka jakość. Behrens to, obok Trumfa, jedna z najbardziej cenionych marek na tym rynku. Dzięki bardzo dużym możliwościom konfiguracji i dopasowywania dodatkowych narzędzi możemy oferować naszym klientom nawet wyjątkowo skomplikowane realizacje.

behrens-cb-ii

Piaskowanie i malowanie: Wagner Sprint AirFluid pem x-1

Oryginalny design nie jest przypadkowy — wszystko zostało tu pomyślane na nowo. Bez powielania przypadkowych nawyków, ale z zachowaniem sprawdzonych przez dziesięciolecia (i miliony roboczogodzin) rozwiązań. Nowy Sprint to ergonomia i wydajność: inteligentna konstrukcja łącząca solidność z lekkością, precyzyjny transport farby, mały pobór powietrza i powtarzalność wyników. Po tym poznaje się profesjonalistów.

wagner-sprint-airfluid
h-brake-hybrid-110t-l-1-590×420-5

Prasa Krawędziowa H-Brake

Prasa krawędziowa o nacisku 230 ton długość gięcia 3700mm. ( niedzy podporami 3200mm). Prasa krawędziowa SAFANDARLEY H-Brake 230 posiada napęd hydrauliczny. Nowy H-Brake ma zaskakującą inowacyjnych rozwiązań i usprawnień. Należą do nich, podwójne prowadnice belki górnej, cylinder z łożyskiem obrotowym, zupełnie nowy system modułowego sterowania pompani hydraulicznymi, opcjonalną funkcję start-stop dla oszczędności energii, aktywny pomiar konta z korektą do strownika.
Wszytkie te funkcje sprawiają że prasa jest bardzo dokładna a wsztkie wykonywane na niej detale mają niespotykaną powtawrzalność produkcji.p>

h-brake-hybrid-110t-l-1-590×420-5

Pionowe centrum Frezerskie Hurco VMX 42i

Centrum frezerskie VMX 42i  – wielkość stołu: 1270 x 610– przejazd: X 1060/Y 610/Z 610- nośność stołu: 1350 kg-  prędkość wrzeciona: 12 000 obr/min. Wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz duża dokładność są najważniejszymi centrum obróbkowego Hurco. Konstrukcja nośna obrabiarki jest wykonana jako użebrowany odlew żeliwny, co zapewnia wysoką sztywność, zarówno statyczną, jak i dynamiczną. Obrabiarka cechuje się wysoką dokładnością oraz długim okresem między serwisowym.
Istotną różnicę ułatwiającą obsługę maszyny stanowi oprogramowanie WinMax.
System sterowania WinMax CNC jest wyposażony w dwa dotykowe ekrany 12”, co umożliwia szybkie i efektywne przetworzenie rysunku technicznego w gotowy program obróbkowy.
Podstawą programowania jest tryb dialogowy, w którym programując na ekranie tekstowym, można jednocześnie weryfikować zaprogramowany kontur i przedmiot na ekranie graficznym

df8850232bbefff60e1d7ff2c8a21d45_hurco_vmx42i